AC Drive Inverter ATV610D37N4 Variable Speed Controller for Pump Fan HVAC System 380V 3 Phase Electrical Frequency Converter
No reviews yet
Mingcheng Industrial Automation
Multispecialty Supplier
1 yr
HK
Attributes
Industrial Equipment, Industrial AutomationApplication
380-480VACNominal Voltage
Three PhasePower Phase Number
37kW(49.62hp)Rated Power
IP20IP Level
AC ControlControl Mode
Type:VFD
Place of Origin:Beijing, China
Model Number:ATV610D37N4
Brand Name:SCHNEIDER
Size:76*38*51cm(29.92*14.96*20.08in)
Product name:Frequency Inverter VFD AC Drive
Warranty:12 Months
Package:100% Original Package
MOQ:1pcs
Brand:ABB Schnei.der Siemen.s
Service:24 Hours Online Service
SHIPPING:DHL UPS FedEx EMS TNT
Payment term:Trade Assurance TT \Western Union\Paypal
Delivery time:3-7 Working Days
Quality:100% Original 100% Brand
Key attributes
Application
Industrial Equipment, Industrial Automation
Nominal Voltage
380-480VAC
Power Phase Number
Three Phase
Rated Power
37kW(49.62hp)
IP Level
IP20
Control Mode
AC Control
Type
VFD
Place of Origin
Beijing, China
Model Number
ATV610D37N4
Brand Name
SCHNEIDER
Size
76*38*51cm(29.92*14.96*20.08in)
Product name
Frequency Inverter VFD AC Drive
Warranty
12 Months
Package
100% Original Package
MOQ
1pcs
Brand
ABB Schnei.der Siemen.s
Service
24 Hours Online Service
SHIPPING
DHL UPS FedEx EMS TNT
Payment term
Trade Assurance TT \Western Union\Paypal
Delivery time
3-7 Working Days
Quality
100% Original 100% Brand