Electronics Components Online RGT16NS65DGTL IGBT TRENCH FS 650V 16A LPDS TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB Transistors
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
IGBTsFunctional Application
RGT16NS65DGTLModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263ABPackage / Case
Description:IGBT TRENCH FS 650V 16A LPDS
Package:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel
IGBT Type:Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max):16 A
Power - Max:94 W
Input Type:Standard
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
IGBTs
Model Number
RGT16NS65DGTL
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Description
IGBT TRENCH FS 650V 16A LPDS
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel
IGBT Type
Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max)
16 A
Power - Max
94 W