FPDB40PH60B Original Power Driver Module IGBT 2 Phase 600 V 40 a 27-PowerDIP Module PCBA Service Assembled Manufacturer
Store rating:4.0
(404 reviews)
Attributes
Power Driver ModulesType
600VVoltage
Through HoleMounting Type
2 PhaseConfiguration
FPDB40PH60BModel Number
OriginalBrand Name
Package / Case:27-PowerDIP Module
Description:Power Driver Module IGBT 2 Phase 600 V 40 A
Place of Origin:Guangdong, China
Series:FPDB40
Features:IGBT
Size / Dimension:1.205", 30.60mm
Current:40 A
Voltage - Isolation:2500Vrms
Brand:Original
Stocking time:3-5day
delivery address:shenzhen
Key attributes
Type
Power Driver Modules
Voltage
600V
Mounting Type
Through Hole
Configuration
2 Phase
Model Number
FPDB40PH60B
Brand Name
Original
Package / Case
27-PowerDIP Module
Description
Power Driver Module IGBT 2 Phase 600 V 40 A
Place of Origin
Guangdong, China
Series
FPDB40
Features
IGBT
Size / Dimension
1.205", 30.60mm
Current
40 A