GRM55EB11E156MA01(CHY Electronics Multilayer Ceramic Capacitor) 2220 15 F 25Vdc ±20% B 85 15uF GRM55EB11E156MA01
Store rating:4.6
(211 reviews)
Attributes
/Dielectric Material
GRM55EB11E156MA01Model Number
25VdcRated Voltage
OriginalBrand Name
StandardPackaging Type
NEWManufacturing Date Code
Capacitance:15uF
Place of Origin:Original
Description:2220 15μF 25Vdc ±20% B 85℃
Specification:Standard
Application:Multilayer Ceramic Capacitor
Package / Case:2220
Series:GRM55EB11E156MA01
Features:/
Size / Dimension:Standard
Operating Temperature:85℃
Tolerance:±20%
ESR (Equivalent Series Resistance):/
Key attributes
Dielectric Material
/
Model Number
GRM55EB11E156MA01
Rated Voltage
25Vdc
Brand Name
Original
Packaging Type
Standard
Manufacturing Date Code
NEW
Capacitance
15uF
Place of Origin
Original
Description
2220 15μF 25Vdc ±20% B 85℃
Specification
Standard
Application
Multilayer Ceramic Capacitor
Package / Case
2220
Series
GRM55EB11E156MA01
Features
/
Size / Dimension
Operating Temperature
85℃
Tolerance
±20%