IGCM10F60GAXKMA1 Original Power Driver Module IGBT 3 Phase 600 V 10 a 24-PowerDIP Module PCBA Service Assembled Manufacturer
Store rating:4.0
(404 reviews)
Attributes
Power Driver ModulesType
600VVoltage
Through HoleMounting Type
3 PhaseConfiguration
IGCM10F60GAXKMA1Model Number
OriginalBrand Name
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)
Description:Power Driver Module IGBT 3 Phase 600 V 10 A 24
Place of Origin:Guangdong, China
Series:IGCM10
Features:IGBT
Size / Dimension:1.028", 26.10mm
Current:10 A
Voltage - Isolation:2000Vrms
Brand:Original
Stocking time:3-5day
delivery address:shenzhen
Key attributes
Type
Power Driver Modules
Voltage
600V
Mounting Type
Through Hole
Configuration
3 Phase
Model Number
IGCM10F60GAXKMA1
Brand Name
Original
Package / Case
24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)
Description
Power Driver Module IGBT 3 Phase 600 V 10 A 24
Place of Origin
Guangdong, China
Series
IGCM10
Features
IGBT
Size / Dimension
1.028", 26.10mm
Current
10 A