Integrated Circuits In Stock BA178M12FP-E2 Power Management (PMIC) TO 252 3, DPAK (2 Leads + Tab), SC 63 IC REG LINEAR 12V 500MA
Store rating:5.0
(3 reviews)
LINPO PRECISION LIMITED
Multispecialty Supplier
2 yrs
HK
Attributes
Surface MountMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
BA178M12FP-E2Model Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
TO 252 3, DPAK (2 Leads + Tab), SC 63Packaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LINEAR 12V 500MA TO252 3
Number of Regulators:1
Current Output:500mA
Current Quiescent (Iq):4.5 mA
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
BA178M12FP-E2
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
TO 252 3, DPAK (2 Leads + Tab), SC 63
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LINEAR 12V 500MA TO252 3
Number of Regulators
1
Current Output
500mA
Current Quiescent (Iq)
4.5 mA