Store rating:4.0
(404 reviews)
Attributes
IGBT, Power Driver ModulesType
Power Module Module, SMD-DIPPackage
Power ModulePackage / Case
Chassis MountMounting Type
MOD IPM L-SER 6PAC 1200V 200ADescription
PM200CLA120Manufacturer Part Number
Place of Origin:Guangdong, China
Brand Name:Original, Original Brand
Voltage:-, 1.2 kV
Current:200 A
Configuration:3 Phase
Voltage - Isolation:2500VDC
Series:Discrete Semiconductor Products
Lead time:24 hours
Service:PCBA/PCB/SMT/Bom List
Quality Warranty:360dys
Key attributes
Type
IGBT, Power Driver Modules
Package
Power Module Module, SMD-DIP
Package / Case
Power Module
Mounting Type
Chassis Mount
Description
MOD IPM L-SER 6PAC 1200V 200A
Manufacturer Part Number
PM200CLA120
Place of Origin
Guangdong, China
Brand Name
Original, Original Brand
Voltage
-, 1.2 kV
Current
200 A
Configuration
3 Phase
Voltage - Isolation
2500VDC