Store rating:4.0
(404 reviews)
Attributes
IGBT, Power Driver ModulesType
Power Module, SMD-DIPPackage
Power ModulePackage / Case
Chassis MountMounting Type
MOD IPM L-SER 6PAC IPM 600V 50ADescription
PM50CLA060Manufacturer Part Number
Place of Origin:Guangdong, China
Brand Name:Original, Original Brand
Voltage:-, 600 V
Current:50 A
Configuration:3 Phase
Voltage - Isolation:2500VDC
Series:Discrete Semiconductor Products
Lead time:24 hours
Service:PCBA/PCB/SMT/Bom List
Quality Warranty:360dys
Key attributes
Type
IGBT, Power Driver Modules
Package
Power Module, SMD-DIP
Package / Case
Power Module
Mounting Type
Chassis Mount
Description
MOD IPM L-SER 6PAC IPM 600V 50A
Manufacturer Part Number
PM50CLA060
Place of Origin
Guangdong, China
Brand Name
Original, Original Brand
Voltage
-, 600 V
Current
50 A
Configuration
3 Phase
Voltage - Isolation
2500VDC