For R3G190-8317076398 Stainless Steel OEM 220VAC PWM 4166RPM 941m3/h 170W 1.4A Air Purifiers Fresh Air System Cooling Fan
Store rating:5.0
(2 reviews)
ASIA PACIFIC SHENGRUI LIMITED
Multispecialty Supplier
1 yr
HK
Attributes
Free Standingmounting
220VVoltage
EC MotorMotor Type
4166RPMspeed
Stainless SteelBlade Material
ElectricPower source type
place of origin:Germany
customized support:OEM, ODM
brand name:ebmpapst
model number:R3G190-8317076398
warranty:1 Year
After-sales Service Provided:Online support
Model number:R3G190-8317076398
Brand name:ebmpapst
Current:1.4A
Power:170W
Size:190mm
Type:Centrifugal Fan
Bearing type:Ball Bearing
Weight:1.5kg
Key attributes
mounting
Free Standing
Voltage
220V
Motor Type
EC Motor
speed
4166RPM
Blade Material
Stainless Steel
Power source type
Electric
warranty
1 Year
After-sales Service Provided
Online support
customized support
OEM, ODM
place of origin
Germany
brand name
ebmpapst
model number
R3G190-8317076398
Model number
R3G190-8317076398
Brand name
ebmpapst
Voltage
220V
Current
1.4A
Power
170W
speed
4166RPM
Size
190mm
Type
Centrifugal Fan
Bearing type
Ball Bearing
Weight
1.5kg
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
37X37X24 cm
Single gross weight
5.000 kg
Lead time
Product descriptions from the supplier
1 - 49 pieces
>= 50 pieces
Variations
Select now
Electric Current Type: AC
AC
power: 170W
170W